EUR/CZK  25,145USD/CZK  22,63818.01.2020

Peru » cultura » PEVE

1. DEN MADRID – LIMA – IQUITOS – TAMBO AMAZONICO

Prílet na letiště v Limě, přípoj do Iquitosu. Odlet do Iquitos, uvitání na letiště a přesun minibusem do přístavu na řece Marañón, nalodění, plavba člunem do Lodge -místa ubytování. Během cesty pozorování působivé formace řeky Amazonka na soutoku řek Maraňón a Ucayali. Oběd (formou balíčku na cestu). Příjezd do Lodge, nacházejícím se u řeky Yarapa (160 km od Iquitos), která je jednou z prvních přítoků řeky Amazonky. Ubytování v bungalovech v rezervované soukromé oblasti o rozloze 3000 ha. Poté pěší procházka nebo výlet člunem po okolí s rozbujelou vegetací, s krásnými lagunami a rybníky plnými tmavé vody. Večeře.

2. DEN TAMBO AMAZONICO

Brzy ráno pozorování ptáků u Amazonky. Zde je také možnost pozorovat skákající delfíny. Snídaně. Poté procházka po pralese s pozorováním různorodých stromů a papoušků (lori a ara), kteří mají ve zvyku se shromažďovat v určitou hodinu. Oběd.Výlet kánoí k rybníku Moringo s lekníny Victoria Regia. Dále bude možné pozorovat zajímavé druhy flóry a fauny, které se nachází na březích tohoto rybníka, např. Hoatzín nebo Shansho je ptákem z prehistorické doby. Dále napínavý noční výlet člunem s pozorováním kajmanů. Večeře.

3. DEN TAMBO AMAZONICO

Snídaně. Návštěva eco- kultury v komunitě Jaldar a prohlídka jejich uměleckých prací z různých materiálů, které nabízí příroda. Návštěva místního Shamánu, který poskytne demonstraci rituálů a rostlin, kterých se využívá v přírodní lékařské medicíně. Oběd. Výlet na člunu s pozorováním skákajících delfínů a možností si s nimi také zaplavat. Večeře.

4. DEN TAMBO AMAZONICO – IQUITOS - LIMA

Snídaně. Plavba po řekách Amazonka a Marañón až k přístavu. Poté mikrobusem návrat do Iquitos na letiště a odlet do Limy. Přílet, uvítání a transfer do hotelu. Ubytováni.

5. DEN LIMA – CARACAS

Snídaně. Transfer na letiště a odlet de města Caracas. Přílet, uvítání a transfer do hotelu.

6. DEN CARACAS – ORINOCO DELTA

Odlet přes ostrov Margarita do Maturínu, brány do delty Orinoco. Delta Orinoco je obrovským labyrintem vodních cest, které vedou do Atlantického oceánu.  Z letiště pojedete přímo do přístavu Morichal Largo, odkud pak poplujete do hotelu v pralesu. Odpoledne projížďka lodí.

7. DEN ORINOCO DELTA

Budete pokračovat v poznávání delty Orinoco, seznámíte se životem v pralese, s lovem piraní a se zdejším kmenem Warao. Indiáni Warao - doslova "kanoisté" – jsou přírodními obyvateli delty. S populací o počtu 24.000, indiáni Warao představují největší indiánský kmen v zemi. Rodiny žijí v dřevěných domech na sloupech na březích řeky a tráví většinu svého každodenního života  rybolovem z kánoí a lovem a sběrem v okolních lesích. Návrat na ubytování.

8. DEN ORINOCO DELTA – CANAIMA & ANGEL FALLS - AREKUNA

Po snídani transfer na letiště v Maturinu a let do Národního parku Canaima Park. Přelet nad vodopádem Angel Falls (pokud to počasí dovolí). Vodopád je se svými 979 m nejvyšším vodopádem na světě – je více jak dvakrát tak vysoký než Empire State Building a třikrát vyšší než Eiffelova věž. Návštěva vesnice Canaima, kde se projedete po laguně a velkolepého vodopádu Sapo Falls. Po obědě odlet na ubytování v Arekuně.

9. DEN AREKUNA

Snídaně. Po snídani prohlídka nádherného Národního  parku, lodí i pěšky. Nár.park se nachází v horské oblasti se strmými strmými skalními stěnami, které dosahují výšky i více než 1800 metrů, kde končí téměř dokonale plochý vrchol. Tyto formace jsou známé pod indiánským jménem: tepui. Tento region zůstává jedním z nejlidnatějších a jednou z nejkrásnějších přírodních oblastí Jižní Ameriky.

10. DEN AREKUNA - CARACAS

 

   V případě, že jste nenašli vhodný zájezd, zašlete nám dotaz.
jméno

e-mail
zpráva