EUR/CZK  25,145USD/CZK  22,63818.01.2020

Mexico » cultura » Toltékové a Mayové

Toltékové a Mayové

1. den Přílet na letiště v Mexiku City. Uvítání a transfer do hotelu. Ubytování. Volný program.

2.den Snídaně. Odjezd do městečka Tula, do strodávného hlavního města Impéria Tolteca a kolébky legendárního Quetzalcóatl (Okřídleného hada). Uvidíte Gigantes a Atlantes (gigantické sochy), Juego de Pelota (hřiště pro míčové hry), Sala de los Jaguares y Águilas (salón jaguárů a orlů), Palacio Quemado o de las Columnas (zhořelý palác) a Chacmol, které jsou důkazem vztahu mezi kulturami Tolteca a Maya. Cesta pokračuje do Tepotzotlánu, kde se nachází muzeum Museo Nacional del Virreinato, umístěné ve starodávném Colegio jesuita de San Francisco Javier, s krásnou barokní fasádou. Návrat do Mexiko City. Ubytování a volný program.

3.den Po snídani návštěva historického centra města, které bylo v roce 1987 zařazeno na světový seznam památek UNESCO. Prohlídka hlavního náměstí Zocalo, katedrály, vládního paláce s nástěnnými malbami Diega Rivery, na kterých je zachyceno 5 století mexické historie. Panoramatický pohled na překrásné budovy jako Národní umělecké muzeum, pošta a centrální park Alameda, kde se nachází Palác umění. Prohlídka pokračuje směrem ke třídě Reforma a parku Chapultepec. Návštěva Antropologického muzea, které je jedním z nejvýznamnějších na světě. Návrat do hotelu, volný program. Možnost exkurze k vodním kanálům Xochimilco.

4.den Snídaně. Odjezd do Teotihuacan, “kde se muži přemění v bohy”. Návštěva kostela Quetzalcoatl, Calzada de los muertos (ulice „mrtvých“), pyramidy Slunce, Měsíce a kostela Quetzal-Papalotl. Poté bude možnost vidět zpracování polodrahokamů v jedné z místních dílen. Oběd v místní typické restauraci formou bufetu (bez nápojů). Trasa pokračuje směrem městečko Pachuca, Návštěva města Pachuca, hlavního města státu Hidalgo. Uvidíte Monumentální hodiny, Casa Rule, Ex Klášter de San Francisco. Pachuca je pokládána za kolébku fotbalu v Mexiku, který sem přivezli angličtí horníci. Najdete zde i Fotbalovou univerzitu, jedinou v Americe. Ubytování.

5.den Snídaně. Po snídani odjezd přes pohoří Corredor de la Montaña směrem městečko Real del Monte, krásné městečko, kde navštívíte muzeum Mina de Acosta (Acostův důl). Podíváte se na hřbitov Panteón inglés, kde je pohřben Richard Bell, první klaun v Americe a také jsou zde pohřbeni horníci, kteří přišli mezi prvními do této oblasti. Uvidíte dílnu na zpracování stříbra a budete mít také možnost ochutnat hornická jídla. Poté odjezd na ubytování – Hacienda de Santa María Regla. Ubytování a volný program.

6.den Snídaně. Prohlídka statku Hacienda de Santa María Regla. Tento statek pochází z 18.stol. a patřil hraběti Pedro Romero de Terreros, v té době jednomu z nejbohatších lidí ve světě a zakladateli pevnosti Monte de Piedad. V tajemných podzemních chodbách této pevnosti se natáčelo několik známých filmů. Cesta pokračuje do městečka Huasca, magického městečka se zachovalou architekturou a farním kostelem ze 17.stol.U jezera Lago de la Cruz možnost degustace čerstvých ryb (pstruhů) či možnost jízdy na koni, projížďky na loďce a nákupu produktů řemeslné výroby. Návrat do Mexica City. Ubytování.

7.den po snídani přesun na letiště a odlet do Villa Hermosy. Přílet a odjezd minibusem do Palenque. Příjezd a ubytování, večeře. Volný program.

8.den po snídani přesun na letiště a odlet do Villa Hermosy. Přílet a odjezd minibusem do Palenque. Příjezd a ubytování, večeře. Volný program.

9.den Po snídani odjezd do archeologického parku Uxmal s návštěvou chrámového komplexu – prohlídka pyramidy s Chrámem del Adivino – jedné z největších a nejpůsobivějších mayských pyramid, čtvercového náměstí jeptišek – obřadního komplexu, sídla guvernéra – vyhlášeného nejhezčím v mayském světě a hřiště na místní míčovou hru. Oběd a odjezd do města Merida – Bílé Město, panoramatická prohlídka třídy Montejo, monumentu Mateřské země, hlavního náměstí, katedrály a vládního paláce. Ubytování a volný program.

10.den snídaně a odjezd do Chichen Itza, jednoho z nejdůležitějších a nejúžasnějších míst Mayů v Mexiku. V tomto městě najdete pokročilou archeo-astronomickou vědomost. Navštívíte pyramidu Kukulcan, hřiště na místní míčovou hru, chrám Skull, chrám Jaguárů, observatoř, náměstí Tisíce sloupů, Posvátnou studnu (cenote). Oběd. Po obědě odjezd do hotelu na Rivierě Maya. Ubytování.

11.den Snidaně. Odlet do Mexiko city. Přípoj do Evropy.

 

   V případě, že jste nenašli vhodný zájezd, zašlete nám dotaz.
jméno

e-mail
zpráva