EUR/CZK  25,160USD/CZK  22,79824.01.2020

Chile » cultura » Lesy a ledovce

Lesy a ledovce

Okružní cesta zavede návštěvníky skrz krajinu v horní oblasti „Cordillera de los Andes“. Jedny z nejpůsobivějších pohledů zahrnují pohledy do hustých lesů s původními stromy, na zasněžené hory čnící nad údolími s krystalicky čistou říční vodou, vodopády, laguny a na nejrůznější květiny, které se nacházejí v těchto vysokých polohách.

1. DEN Víden/Praha – Madrid

Odlet do Madridu.

2. DEN Madrid - Santiago – Puerto Montt – Puerto Varas

Odlet z Madridu do města Santiagode Chile, přílet na letiště a prípoj do města Puerto Mont. Přílet na letišti v Puerto Montt, uvitaní  a prohlídka Angelmo. Transfer do hotelu v město Puerto Varas. Ubytování.

3. DEN  Puerto Varas – Bandurrias ostrova

Snídaně. Cesta začíná ve vašem hotelu, kde se setkáte se svým průvodcem a řidičem. Pojedete 3 hodiny skrz Valdivijský les podél ústí Reloncaví. Příjezd do jezera Tagu. Přejezd trajektem přes jezero Tagua, odkud se pojede další hodinu. Před cestou trajektem bude čas na oběd ve formě velkého pikniku. Setkáme se s lidmi a koňmi, kteří vezmou těžké věci a kteří nás doprovodí pěšky až na místo našeho ubytování. Následuje cesta pěšky (cca 1 hodina) do prvního místa ubytování, ostrov Bandurrias.

4. DEN ostrov Bandurias – Las Horquetas

Snídaně. Odjezd z ostrova Bandurias (lodí) na místo u jezera Las Rocas, kde na nás budou čekat lidé s koňmi, kteří nás budou doprovázet během naší cesty pěšky k řece Puelo, kterou přejedeme na raftu. Odtud zbývají 2 hodiny cesty do našeho místa ubytování, v rodině Escobar v las Horquetas. Ubytování.

5. DEN Las Horquetas- tábor

Snídaně. Překročením pole začínáme výstup. Procházení lesy, které nevykazují žádné známky lidského zásahu. Odtud začíná nové strmé stoupání, které nás vyvede z lesa na plošinu, kde se vytvoří tábor na následujíci 2 dny a kde budeme sdílet své dojmy, emoce a zážitky okolo táborového ohně. Cesta trvá přibližně 5 hodin včetně půlhodinové přestávky na piknik.

6. DEN tábor – ledovec – tábor

Ze základního tábora na ledovec Logrado. Ten den se nese ve znamení náročného výletu na ledovec. Nejdříve se musí překonat „Escorial“, což je ta část hor, která je nad hranicí lesa, abychom dosáhli bodu „Miradador de los Condores“. Odměnou nám je krásný výhled do údolí Correntoso. Tato zalesněná údolí doplňuje ledovcová stěna s jezery a údolí Puelo. Odtud už můžeme realizovat náš cíl dne, jezera a ledovce Logrado. Tento úchvatný pohled s námi zůstává po celý zbytek výletu. Půjdeme kolmo ke svahu hory, po straně údolí přes „Escorial“. V závislosti na ročním období uvidíte různé druhy horských květin. Po 3 nebo 4 hodinách dojdeme po kamenité stezce k laguně, přes kterou přejdeme na pícčitou pláž, která nás zavede k ledovci. Dostane se nám zaslouženého občerstvení, zatímco si budeme vychutnávat neuvěřitelnou atmosféru tohoto místa. Návrat stejnou cestou dolů do základního tábora, kde se podělíme u táboráku o své dojmy.

7. DEN tábor – Las Horquetas

Snídaně. Ráno se vracíme do rodiny Escobar, kteří na nás budou čekat s lahodnou a typickou chilskou „Asado al palo“ aneb grilované maso na holi, ubytování v rodině.

8. DEN Las Horquetas – Bariloche

Po snídani v domě rodiny Escobar začínáme náš návrat k dosažení Bariloche. Nejdřív půjdeme cca 3 hodiny. Dole ve vesnici Segundo Corral dorazíme k Rio Puelo. Poté nás loď vezme přes jezero a proti proudu řeky přes malé peřeje, které tvoří přirozenou hranici mezi oběma zeměmi. Po překročení hranic Argentiny se dostaneme do města El Bolsón. Transfer do Bariloche. Ubytování.

9. DEN Bariloche – Puerto Maras

Snídaně. Odjezd do Puerto Varas. Trasa je velmi malebná a prochází také argentinským územím, kde se nacházejí stopy ledovce kolem jezera Nahuel Huapi. Vegetace je čím dál tím svěžejší a my vidíme stále více zelených lesů. Cesta pokračuje až na silnici 5 (panamerická v Chile), odkud je to do Puerto Varas už pouze jedna hodina.

10. DEN Puerto Maras – Puerto Montt – Santiago de Chile ..

Snídaně. Trnasfer na letiště a odlet do města Santiago de Chile. Přílet a přípoj do …

 

   V případě, že jste nenašli vhodný zájezd, zašlete nám dotaz.
jméno

e-mail
zpráva