EUR/CZK  25,160USD/CZK  22,79824.01.2020

Brasil » cultura » Divy Latinské Ameriky

DIVY LATINSKÉ AMERIKY

Corcovado – Machu Picchu – Chichen Itza

1. DEN PRAHA – RIO DE JANEIRO

Odlet z Prahy. Po příletu do Ria uvítání průvodcem místní partnerské CK a transfer do hotelu v blízkosti pláže, od které je oddělen jen jednou ulicí. Ubytování a volný program.

2. DEN RIO DE JANEIRO

Po snídani prohlídka města. Návštěva Corcovada se sochou Krista – jednoho ze třech nových divů světa v Latinské Americe. Program pokračuje prohlídkou čtvrtí jižní části Ria, atraktivních míst a jeho krásných pláží. Odpoledne návrat do hotelu a volný program spojený s koupáním a relaxací na pláži.

3. DEN RIO DE JANEIRO – BUZIOS

Po snídani odjezd mikrobusem na poloostrov Armacao dos Buzios, který leží cca 192 km od Ria a je omýván průzračnou vodou ze zelenavým nádechem. Toto místo je proslulé již od roku 1960, kdy bylo objeveno osobnostmi z oblasti filmu (např. Brigitte Bardot zde ráda trávila svůj volný čas), zejména pro okouzlující harmonii oceánu a přírody. Dodnes si zachovává tuto tradici a pro svoji bohatou nabídku služeb a různých programů stále více přitahuje náštěvníky z celého světa. Po příjezdu do městečka Buzios ubytování v hotelu v blízkosti pláže i centra, volný program.

4. DEN BUZIOS

Po snídani volný program s koupáním na pláži či v hotelovém bazénu.

5. DEN BUZIOS – RIO DE JANEIRO – IGUASSU FALLS

V brzkých ranních hodinách odjezd zpět do Rio de Janeira – na letiště. Odlet do brazilského Iguassu Falls. Po příletu uvítání a odjezd mikrobusem do Národního parku Iguassu Falls s nejkrásnějšími vodopády světa. Po pěší prohlídce parku ubytování v místním hotelu a volný program.

6. DEN IGUASSU FALLS – RIO DE JANEIRO - LIMA

Po snídani návštěva Itaipu Dam – největší vodní elektrárny na světě. Poté přesun na letiště, odlet do Limy. Po příletu do Limy uvítání průvodcem místní partnerské CK a transfer do hotelu ve čtvrti Miraflores. Ubytování. Volný program.

7. DEN LIMA

Snídaně, odjezd do koloniální části Limy a prohlídka města, návštěva hlavních ulic, náměstí a tříd. Na hlavním náměstí (Plaza Mayor) panoramatický výhled na Palác vlády a Městský palác. Návštěva katedrály, ve které se nacházejí ostatky dobyvatele Francisca Pizarra a návštěva muzea duchovního umění. Dále návštěva kostela a kláštera San Francisco, jeho katakomb a knihovny z 18.stol. Pokračování prohlídky koloniálního města – ulice a kostely postavené v koloniální době. Prohlídka končí na nám. San Martin se sochou osvoboditele z Argentiny, který vyhlásil nezávislost Peru v r. 1821. Odjezd do archeologického,  antropologického a historického muzea Museo Nacional de Arqueología, Antropología e Historia, nejstaršího muzea v Peru. Toto muzeum jako jediné v zemi poskytuje stálou expozici  historie země chronologicky, od doby prvních osadníků po republikánskou éru včetně tematiky hispánské technologie. Oběd. Po muzeu odjezd přes moderní obchodní-rezidenční čtvrti San Isidro a Miraflores do Barranca, do nostalgické čtvrti oblíbemé intelektuály. Městská část Barranco byla založena 26 října roku 1874. Koncem 19.stol. se z ní stává rezidence imigrantů z Anglie, Itálie a Německa. Začátkem 20.stol. je zase oblíbeným-módním místem limské aristokracie. V parku Parque Municipal se konaly v letech 1913-1958 známé karnevaly, které trvaly i 3 celé dny. Od 60. let je část Barranco místem setkání-zábavy pro místní intelektuály – básníky, spisovatele, hudebníky, novináře, atd., kteří se velmi zasloužili o rozvoj jeho kulturní infrastruktury. Dnes je tato část vyhlášenou bohémskou částí Limy, místem pro svobodné, nekonformní a nekonvenční lidi, tak jak to bylo i v  60.letech. Poté návrat do hotelu po pobřeží Costa verde po silnici, která vede podél pláží Limy. Po příjezdu do hotelu volný program.

8. DEN LIMA – CUSCO

Snídaně. Přesun na letiště a odlet do Cusca. Uvítání a přesun do hotelu. Poté návštěva města a projížďka hlavními ulicemi s inckými zdmi. Katedrála Qorikancha (Sluneční chrám, dnes nazývaný kostel Santo Domingo), náměstí San Blas. Odpoledne odjezd do archeologického parku poblíž Cusca se sagsayhuamanskou pevností a úžasně velikými kamennými konstrukcemi. Návrat do Cusca a volný program.

9. DEN CUSCO – VALLE SAGRADO - OLLANTA

Po snídani výlet do svatého údolí Inků. Návštěva Pisaqu – nejdříve prohlídka ruin, pak sestup do vesnice s typickou andskou tržnicí. Odpoledne odjezd směrem  pevnost Ollantaytambo přes svaté údolí Inků (toto údolí nazvali Inkové svatým proto, že zde našli půdu ideální pro pěstování jejich základních potravin jako např. brambor a kukuřice). Po 1,5 hodinové cestě příjezd do vesnice Ollantaytambo a výstup k pevnosti. Po sestupu odjezd do místního hotelu, ubytování, volný program.

10. DEN OLLANTA – MACHU PICCHU

Po snídani přesun na nádraží, nástup do vlaku Backpacker. Odjezd do posvátné citadely Inků Machu Picchu – jednoho z duchovních míst světa – cesta vede pohořím And v nadmořské výšce 1800–2500 m. Po cca hodinové cestě příjezd na nádraží vesnice Pueblo Machu Picchu. Odtud mikrobusem půlhodinový výjezd velmi klikatou cestou na vrchol ztraceného města Machu Picchu. Machu Picchu nikdy nebylo město jako každé jiné. Byl to komplex honosných paláců, chrámů a observatoří, který pravděpodobně obývali jen vládnoucí rodiny Inků a velekněži, uctívající bohy. Procházka městem potrvá max.2,5 hodiny. Poté mikrobusem zpět do vesničky Machu Picchu, v místě ubytování. Volný program.

11. DEN MACHU PICCHU – CUSCO

Po snídani individuelně možnost dalšího vstupu do Machu Picchu nebo koupání v místních termálních lázních (za příplatek). Odpoledne vlakem zpět do Cusca. Příjezd a přesun do hotelu. Volný program.

12. DEN CUSCO – LIMA – CIUDAD DE MÉXICO

Po snídani přesun na letiště, odlet do Limy. Přípoj do Ciudad de México. Po příletu na letiště uvítání průvodcem místní partnerské CK a transfer do hotelu. Ubytování. Volný program.

13. DEN CIUDAD DE MÉXICO – TEOTIHUACAN – CIUDAD DE MÉXICO

Po snídani návštěva pyramidy Teotihuacan, seznámení s pohádkovými archeologickými stavbami. Poté oběd v typické místní restauraci, po obědě návrat do Mexika City se zastávkou u baziliky Panny Marie v Guadalupe. Po příjezdu do hotelu volný program.

14. DEN CIUDAD DE MÉXICO – MÉRIDA

Po snídani přesun na letiště a odlet do Méridy. Přílet a transfer do hotelu. Ubytování, volný program. Mérida je nazývána Bílým městem. Byla založena v roce 1542 a její urbanistika připomíná urbanistiku španělských měst ze 16.stol.

15. DEN MÉRIDA – UXMAL - MÉRIDA

Po snídani odjezd do archeologického parku Uxmal a návštěva chrámového komplexu – prohlídka pyramidy s Chrámem del Adivino – jedné z největších a nejpůsobivějších mayských pyramid, čtvercového náměstí jeptišek – obřadního komplexu, sídla guvernéra – vyhlášeného nejhezčím v mayském světě a hřiště na místní míčovou hru. Po prohlídce návrat do Méridy, do hotelu. Volný program.

16. DEN MÉRIDA – CHICHEN ITZA – RIVIERA MAYA

Po snídani odjezd do Chichen Itza, jednoho z nejdůležitějších a nejúžasnějších míst Mayů v Mexiku. Prohlídka pyramidy chrámu Kukulcan, hřiště na místní míčovou hru, chrámu Skull, chrámu Jaguárů, observatoře, náměstí Tisíce sloupů, Posvátné studny (cenote). Po prohlídce odjezd směrem Riviera Maya, ubytování.

17. DEN RIVIERA MAYA – CANCÚN - EVROPA

Po snídani přesun na letiště do Cancúnu a odlet do Mexika City. Přípoj do Evropy.

   V případě, že jste nenašli vhodný zájezd, zašlete nám dotaz.
jméno

e-mail
zpráva